CRN Bilişim
Haziran - 15 - 2011

Notebook Tamiri üzerine faaliyet gösteren, notebooklar ile ilgili tüm ürünleri bulabileceğiniz web ortamı, www.notebooktamiri.biz.tr hizmette.

Notebook tamiri” donanım, uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir iştir. Masaüstü sistemlere göre daha komplike ve entegre olan yapıları ile arıza tespitleri, onarımları ve montajları zordur. Firmamız, model ve marka ayırt etmeden tüm laptop ve notebookların tamir ve onarımlarını gerçekleştirmektedir.
Notebook Merkezi;  TSE ve ISO9001 standartları kalitesine uygun servis ekipmanları ile donatılmıştır. 4 adet TSE standartına ve ISO9001:2000 hizmet belgesine sahiptir. Marka bağımsız notebook servis hizmetlerinin haricinde Casper ve Aidata‘nın Yetkili Satıcısı ve Yetkili Servisidir.

Notebook Tamiri İşleyiş Süreci :

Notebook tamiri için firmamıza gelen müşteriden cihazı, şikayet ve istekleri, cihazın fiziksel durumu, yan ekipmanları (adaptör, çanta, v.s)  servis formuna kayıtı yapılarak teslim alınır. En geç 24 saat içerisinde arıza tesbiti yapılarak, müşteri firmamız tarafından arızanın türü, onarım süresi ve maliyeti konularında bilgilendirilir. Müşterinin tamir için onay vermesi durumunda laptop tamiri gerçekleştirilir, cihaz donanımsal ve yazılımsal testlerden geçirilir, fabrika çıkış verileri ile aynı standarta sahip olması durumunda servisimizden çıkışı yapılır. Herhangi bir sebepten dolayı, notebookun tamirini istemeyen müşteriye, cihazı teslim edilir,müşteriden arıza tespit yada servis ücreti talep edilmez.

Notebook Tamirinde müşterinin dikkat etmesi gereken bir hususta, onarım sonrası garanti durumudur. Notebook Tamiri, sadece cihazın çalışır durumda teslim alınmasından ibaret değildir. Onarımı gerçekleştirilen cihazın, gerekli testlerden ve kontrollerden tam anlamıyla geçmesi durumunda müşteriye teslimi yapılmalıdır. Firmamızda, tamiri yapılan notebook bilgisayarların çalışma verileri, cihazın fabrika çıkış verileri ile uyuşmaması durumunda, cihaz müşteriye teslim edilmez. Tam anlamıyla çalışan ve tüm testlerden başarı ile geçmiş notebook, tamir sürecini tamamlamış olur ve müşterinin kullanımına sunulur.

devamını okumak için tıklayınız.

Kategoriler: Genel